pl en

Faqs

 • Co oferuje portal Świat Przesyłek?

  Świat Przesyłek to głównie niezwykły portal internetowy który pośredniczy w usługach ponad 200 firm w tym operatorów pocztowych, firm kurierskich, spedycyjnych i drukarni. Dzięki specjalistycznemu systemowi operacyjnemu przegotowanemu przez najlepszych polskich informatyków firma Świat Przesyłek jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagającego klienta. Świat Przesyłek nie istnieje tylko wirtualnie, lecz składa się z bardzo zgranego, wykwalifikowanego personelu tego pracującego w biurze jak i w magazynie.

 • W jakich godzinach mogę składać zamówienia?

  Portal Świat Przesyłek dostępny jest przez cały czas i w związku z tym zamówienia mogą być składane 24 godziny na dobę każdego dnia tygodnia.

 • Jak długo trwa realizacja zamówienia?

  Czas realizacji jest zależny od wielu czynników. Więcej informacji można znaleźć w regulaminie.

 • Czy jako osoba prywatna mogę podpisać umowę z Świat Przesyłek?

  Świat Przesyłek zawiera umowy nie tylko z podmiotami gospodarczymi. Osoby prywatne mogą korzystać z usług Świat Przesyłek bez podpisania umowy.

 • Czym jest Hybrid Mail?

 • Jak bezpiecznie zapakować przesyłki?

  Przesyłki sugerujemy zapakować w pudełko kartonowe o regularnych kształtach, wypełnione w środku folią bąbelkową, styropianem lub innym wypełniaczem.
  Przesyłki wysyłane na palecie powinny być solidnie przymocowane i zabezpieczone przed przesuwaniem się w trakcie transportu.

 • Czy mogę wysłać razem kilka paczek do tego samego Odbiorcy?

  Tak. Można wysłać wiele paczek w ramach jednego zamówienia.

 • Czy obsługujecie przesyłki paletowe?

  Tak, można wysłać paletę o wymiarach 120 cm x 80 cm i wysokości nie większej niż 180 cm.

 • Czy moja przesyłka jest ubezpieczona?

  Wszystkie przesyłki rejestrowane są ubezpieczone na kwoty określone w momencie składania zlecenia. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowego ubezpieczenia przesyłek. Szczegóły w cenniku.

 • Jaka jest dopuszczalna waga przesyłki, którą mogę wysłać?

  Świat Przesyłek przyjmuje do przewozu przesyłki o wadze do 1000 kg. Jeśli waga przesyłki przekracza 31,5 kg, musi ona zostać umieszczona na palecie. Dodatkowo niektóre towary o wadze poniżej 31,5 kg, takie jak np. lodówka, pralka, kuchenka, dla bezpieczeństwa także muszą być przewożone na palecie.

 • Jak policzyć wagę gabarytową przesyłki?

  W Świat Przesyłek chcemy efektywnie wykorzystywać przestrzeń ładunkową naszych samochodów, aby móc zaproponować Państwu lepsze ceny naszych usług. Dlatego wprowadziliśmy nowy sposób naliczania wagi gabarytowej.
  Wzór wyliczenia wagi gabarytowej: długość x szerokość x wysokość(w cm) dzielone przez 5000. Otrzymujemy wynik w kg. Otrzymany wynik porównujemy z rzeczywistą wagą przesyłki i bierzemy do wyceny wyższą wagę. Zachęcamy również naszych klientów do bardziej ekonomicznego pakowania towarów. Umożliwi to zmniejszenie rozmiarów przesyłki, a zatem kosztów jej transportu.

 • Kiedy mamy do czynienia z przesyłką niestandardową?

  Możemy do nich zaliczyć przesyłki:

  - z których najdłuższy bok jest dłuższy niż 1,4 m lub którykolwiek z pozostałych boków przekracza 0,6 m

  - o kształcie okrągłym, cylindrycznym, owalnym,

  - o nieregularnych kształtach z wystającymi częściami,

  - o lepkiej powierzchni uniemożliwiającej zsuwanie się (np. gumy itp.)

  - zawierających luźne, ciężkie elementy lub takich, których rozkład

    ciężaru jest nierównomierny,

  - umieszczonych w luźnym opakowaniu lub o nieregularnym kształcie (gdy możliwe jest przesunięcie się zawartości, a tym samym przesunięcie środka ciężkości podczas  transportu),

  - oznakowanych naklejkami "GÓRA" oraz "UWAGA! NST",

  - których zawartość wymaga obsługi specjalnej (gdy brak możliwości automatycznego sortowania w magazynach przeładunkowych lub jest możliwość uszkodzenia innych przesyłek),

  - zawierają substancje płynne (beczki, kanistry, wiadra, itp.).

 • Czy mogę sprawdzić status mojej przesyłki, jeżeli nie znam numeru listu przewozowego?

  Zalecamy zapisywać numer listu przewozowego, jednakże posiadając numer klienta możliwe jest sprawdzenie statusu przesyłki.

 • Dlaczego list przewozowy jest ważny?

  Dzięki niemu Świat Przesyłek  wie, gdzie Twoja przesyłka ma trafić, jakich usług potrzebujesz oraz w jaki sposób będziesz płacić.

  Określa warunki przewozu, które oferujemy dzięki naszym usługom. Przeczytaj je uważnie, dowiesz się więcej o ograniczeniach i wyłączeniach z odpowiedzialności.

  Otrzymujesz dowód nadania z unikalnym numerem, dzięki któremu możesz sprawdzić drogę przesyłki na naszej stronie internetowej.

 • Czy mogę drukować list przewozowy na zwykłej drukarce atramentowej?

  Tak, list przewozowy musi być wydrukowany w jakości umożliwiającej odczytywanie kodu kreskowego przez automatyczne czytniki.

 • Jak mogę zapłacić za usługi?

  Do użytkowników należy decyzja w jaki sposób dokonają zapłaty za usługi, może to być płatność dokonany za pośrednictwem platformy Przelewy24 co daje zapewnia pełną gamę możliwości np. płatność sms lub kartą kredytową. Wielu użytkownika Świat Przesyłek przygotowywane są faktury.

 • Jak długo trzeba czekać na pieniądze za przesyłkę pobraniową?

  Czas oczekiwania wynosi 10 dni roboczych licząc od następnego dnia po dostarczeniu przesyłki.